icon icon +48 534 179 555

Alternatywa dla laboratoriumChcąc kupić najlepszy produkt, surowiec czy usługę, konieczna jest kontrola ich jakości i przemyślane decyzje. Przedsiębiorcy, rolnicy zajmujący się obrotem ziarnami zbóż wiedzą, że ich wartość podyktowana jest właśnie jakością. Gwarantem jakości jest z kolei znajomość składu chemicznego kupowanych/sprzedawanych ziaren.

Przykładowo, różnice w cenie skupu pomiędzy pszenicą na cele konsumpcyjne a pszenicą paszową wynoszą nawet 40 zł/tonę (30/03/2016). W perspektywie handlu setkami, czy tysiącami ton te kilkadziesiąt złotych/tonę robi znaczącą różnicę.

Pytanie brzmi – w jaki sposób poznać skład ziarna?

Często wydaje się, że odpowiedzią może być tylko laboratorium i tzw. chemia mokra. Wtedy to, za każdym razem, chcąc zbadać próbkę, konieczne jest dostarczenie jej do laboratorium. Wiąże się to oczywiście z wydatkiem, ale przede wszystkim wstrzymuje ważne decyzje. Nie warto przecież narażać się na pomyłki i stratę pieniędzy.

Na szczęście istnieje alternatywa dla laboratorium i straty cennego czasu - całkowicie przenośny i niezwykle lekki analizator NIR (działający na zasadzie prześwietlania próbki w bliskiej podczerwieni) firmy Zeltex. Dzięki niemu, w każdym miejscu możliwy jest pomiar zawartości białka, wilgotności, glutenu i innych parametrów w czasie krótszym niż 1 minuta.

Urządzenie te jest inwestycją, która z pewnością zwróci się, przyspieszając decyzje handlowe i oszczędzając czas oraz pieniądze.

icon
dogodne finansowanie
icon
sprawdź przed zakupem
icon
możliwość wypożyczenia
shake
AKTUALNOŚCI

SZYBKA ANALIZA SKŁADU ZIAREN I ŻYWNOŚCI – O FIRMIE


W wyniku postępującej globalizacji produkcji rolniczej rośnie również konkurencja między gospodarstwami. Efektywność wymaga wykorzystywania każdego kawałka pola oraz jak najlepszego zagospodarowania posiadanego areału i dostępnych środków poprzez odpowiedni dobór nasion, nawozów i oprysków. Kolejnym wymogiem jest uwzględnienie zmienności w zakresie zasobności pól oraz rozpoznanie w czasie realnym bieżących potrzeby nawożenia azotowego.

Nasza firma zajmuje się promocją i wdrażaniem rozwiązań dla nowoczesnego rolnictwa mających na celu poprawę wydajności oraz konkurencyjności polskich gospodarstw. Staramy się wyszukiwać dla naszych Klientów i wdrażać najlepsze wzorce ze świata pozwalające obniżyć koszty produkcji, zoptymalizować wykorzystanie pól oraz lepiej wykorzystać czas i posiadane maszyny.

Przedsiębiorstwo Polski Farmer działa na rzecz poprawy dostępności nowych technologii dla rolnictwa precyzyjnego – aby korzystały z nich zarówno gospodarstwa wielkoobszarowe, jak i mniejsze gospodarstwa rodzinne.
 

Sprzedaż i wynajem analizatorów NIRJesteśmy dystrybutorem analizatorów NIR firmy Zeltex przeznaczonych do analizy składu chemicznego całych ziaren oraz mięsa, serów i żywności. Nasz sprzęt pozwala na precyzyjne i wygodne badanie m.in. zawartości wody, białka i glutenu w pszenicy, jęczmieniu i innych rodzajach zbóż i roślin oleistych. Oferujemy również urządzenia do analizy paliwa. Nasze analizatory są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych badań w laboratorium wymagających większych nakładów czasu i środków. Oferujemy również wynajem analizatorów Zeltex, dzięki czemu mogą Państwo wypróbować nasz sprzęt.

Naszą firmą zarządzają absolwenci Akademii Rolniczej w Lublinie, pracujący już od wielu lat w agrobiznesie.

Razem z Wami efektywnie pracujemy na rzecz poprawy konkurencyjności polskiego rolnictwa.

Zapraszamy do współpracy.
Strona główna | Wynajem sprzętu | Kontakt
design & code LemonArt.pl