icon icon +48 534 179 555

Zeltex - precyzyjny pomiar składników pokarmowych w zbożach


Jedni rolnicy kończą żniwa i przygotowują się do siewu rzepaku, a drudzy jeszcze zbierają swoje plony. W zależności od przeznaczenia plonów ważne jest podczas sprzedaży zbóż czy rzepaku, aby spełniały one właściwe parametry. Dlatego Polski Farmer jako autoryzowany dystrybutor firmy Zeltex, wychodząc naprzeciw wymaganiom swoich klientów ma do zaoferowania analizator NIR do pomiaru całych ziaren, który z pewnością przyda się podczas tegorocznych żniw.

Firma Zeltex jest od 20 lat amerykańskim producentem przenośnych analizatorów, które badają podstawowe parametry za pomocą technologii bliskiej podczerwieni w roślinach zbożowych, oleistych, wywarach zbożowych czy też żywności. Dlatego mając na uwadze wieloletnie doświadczenie producenta warto zaufać dla jego technologii i skorzystać z jego rozwiązań.

ZX 50IQ jest przeznaczony do pomiaru białka, glutenu i wilgotności w zbożach lub zamiast glutenu, tłuszczu w roślinach oleistych. ZX 501Q jest prostym w obsłudze i całkowicie przenośny analizatorem, dzięki czemu pomiaru można dokonać bezpośrednio na polu lub podczas skupu. Najważniejszymi cechami analizatora są m.in. wysoka dokładność za pomocą badania bliskiej podczerwieni podczas 4-krotnego pomiaru próbki, czas pomiaru poniżej 1 minuty, możliwość pomiaru całych ziaren bądź nasion bez przetwarzania prób.

Polski Farmer oferując rozwiązania firmy Zeltex świadczy pomoc techniczną oraz merytoryczną podczas kalibracji. Warto zaznaczyć, że firma Zeltex posiada również inne modele analizatorów dla rolnictwa doświadczalnego oraz analizatorów dla przemysłu spożywczego do pomiaru produktów krótkotrwałych m.in. mięsa mielonego, ale i też serów, wywarów zbożowych, młóta.

Jeśli jesteś producentem, pośrednikiem, właścicielem skupu, masarni bądź posiadasz działalność w zakresie rolnictwa doświadczalnego i przetwórstwa spożywczego, ta oferta jest skierowana do Ciebie. Polski Farmer pomoże Ci usprawnić Twoją pracę oraz dostatecznie wysoko podnieść efekt końcowy, aby obie strony transakcji były zadowolone ze współpracy.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy chętnie odpowiedzą na Państwa pytania oraz przygotują ofertę pod indywidualne wymagania.

icon
dogodne finansowanie
icon
sprawdź przed zakupem
icon
możliwość wypożyczenia
shake
AKTUALNOŚCI

SZYBKA ANALIZA SKŁADU ZIAREN I ŻYWNOŚCI – O FIRMIE


W wyniku postępującej globalizacji produkcji rolniczej rośnie również konkurencja między gospodarstwami. Efektywność wymaga wykorzystywania każdego kawałka pola oraz jak najlepszego zagospodarowania posiadanego areału i dostępnych środków poprzez odpowiedni dobór nasion, nawozów i oprysków. Kolejnym wymogiem jest uwzględnienie zmienności w zakresie zasobności pól oraz rozpoznanie w czasie realnym bieżących potrzeby nawożenia azotowego.

Nasza firma zajmuje się promocją i wdrażaniem rozwiązań dla nowoczesnego rolnictwa mających na celu poprawę wydajności oraz konkurencyjności polskich gospodarstw. Staramy się wyszukiwać dla naszych Klientów i wdrażać najlepsze wzorce ze świata pozwalające obniżyć koszty produkcji, zoptymalizować wykorzystanie pól oraz lepiej wykorzystać czas i posiadane maszyny.

Przedsiębiorstwo Polski Farmer działa na rzecz poprawy dostępności nowych technologii dla rolnictwa precyzyjnego – aby korzystały z nich zarówno gospodarstwa wielkoobszarowe, jak i mniejsze gospodarstwa rodzinne.
 

Sprzedaż i wynajem analizatorów NIRJesteśmy dystrybutorem analizatorów NIR firmy Zeltex przeznaczonych do analizy składu chemicznego całych ziaren oraz mięsa, serów i żywności. Nasz sprzęt pozwala na precyzyjne i wygodne badanie m.in. zawartości wody, białka i glutenu w pszenicy, jęczmieniu i innych rodzajach zbóż i roślin oleistych. Oferujemy również urządzenia do analizy paliwa. Nasze analizatory są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych badań w laboratorium wymagających większych nakładów czasu i środków. Oferujemy również wynajem analizatorów Zeltex, dzięki czemu mogą Państwo wypróbować nasz sprzęt.

Naszą firmą zarządzają absolwenci Akademii Rolniczej w Lublinie, pracujący już od wielu lat w agrobiznesie.

Razem z Wami efektywnie pracujemy na rzecz poprawy konkurencyjności polskiego rolnictwa.

Zapraszamy do współpracy.
Strona główna | Wynajem sprzętu | Kontakt
design & code LemonArt.pl